mpasieka@dms-legal.com

Michał Pasieka

Stanowisko: prawnik
Telefon: +48223395400
Categories: Młodsi prawnicy
Aplikant radcowski / Associate

Michał zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego. Ponadto interesuje się tematyką rynku kapitałowego, prawa własności intelektualnej i prawa sportowego, w szczególności prawa piłki nożnej. W kancelarii uczestniczy w projektach dotyczących transakcji M&A, obsługi korporacyjnej oraz finansowania inwestycji, a także współpracuje przy sądowych sprawach gospodarczych.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w trakcie praktyk w dziale prawnym TS Wisła Kraków S.A., gdzie zajmował się bieżącą obsługą prawną spółki, jak i kwestiami sportowymi. Odbył również roczny staż w Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie doradzał w ramach Sekcji Prawa Cywilnego.  

Podczas studiów działał aktywnie w kołach naukowych, w tym w Kole Naukowym Prawa Sportowego TBSP UJ, którego był przewodniczącym w roku akademickim 2022/2023.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, absolwent Szkoły Prawa Hiszpańskiego oraz uczestnik programu Erasmus, w ramach którego ukończył jeden semestr prawa i ekonomii na Universidad de Sevilla.

Wpisany na listę aplikantów przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Kontakt

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak
tel.: + 48 22 339 54 00
email: mpasieka@dms-legal.com