Otwarcie wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Jest nam miło poinformować, że w dniu 28 października 2014 roku otwarta została wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich, przy której tworzeniu w charakterze doradcy prawnego mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

Kancelaria DMS od 2012 roku świadczy usługi doradztwa prawnego na rzecz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce – inicjatora oraz jednego z trzech założycieli Muzeum POLIN, który odpowiadał za rozwój projektu Muzeum w latach 1993-2005 a następnie za opracowanie historyczne, projektowanie i produkcja wystawy stałej.

Z ramienia kancelarii DMS za obsługę prawną Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce m.in. w zakresie przygotowania wystawy stałej, a także w zakresie bieżącej działalności Stowarzyszenia odpowiedzialna jest radca prawny Magdalena Małocha. Mecenas Magdalena Małocha specjalizuje się w obsłudze prawnej stowarzyszeń oraz fundacji z szczególnym uwzględnieniem problematyki praw autorskich oraz praw własności intelektualnej.

Muzeum Historii Żydów Polskich na warszawskim Muranowie to nowoczesne, multimedialne centrum edukacji i kultury. Jego misją jest przedstawienie tysiącletniej historii oraz obecności Żydów na ziemiach polskich.

Inne wpisy