ZESPÓŁ

Lesław Kula

Radca prawny, Senior Associate Języki obce: język angielski. PUBLIKACJE >>
WYKAZ OSIĄGNIĘĆ w pracy naukowo-badawczej >>

Kontakt:

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak tel.+ 48 22 339 54 00 lkula@dms-legal.com

Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych, rynków kapitałowych i spółek, jak również w postępowaniach sądowych, cywilnych, gospodarczych i administracyjnych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych zdobyte w trakcie wykonywania indywidualnej praktyki prawnej, jak i współpracy z kancelariami prawnymi w Polsce i za granicą.

Negocjuje i przygotowuje dokumentację prawną w transakcjach mających na celu zapewnienie finansowania inwestycji, w tym kredytów konsorcjalnych, emisji papierów wartościowych, przeprowadzenie IPO oraz wprowadzenie instrumentów finansowych do obrotu na rynku regulowanym, przeprowadzenie wezwań na sprzedaż akcji, łączenia i podziały spółek.

Ponadto reprezentuje Klientów, w szczególności spółki publiczne, instytucje finansowe i osoby zasiadające w organach tych instytucji, w skomplikowanych i precedensowych sprawach sądowych, sądowo-administracyjnych, administracyjnych i arbitrażowych dotyczących m.in. odszkodowań (w tym od Skarbu Państwa), sporów inwestycyjnych, sporów między wspólnikami lub akcjonariuszami oraz zgód i zezwoleń wydawanych przez organy nadzoru.

Był wykładowcą z zakresu prawa rynku kapitałowego na szkoleniach zawodowych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu, a także autorem publikacji w prasie fachowej.

Radca prawny od 2005 roku. W tym samym roku złożył egzamin sędziowski.

Z Kancelarią DeBenedetti Majewski Szcześniak związany od 2005 roku.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz ekonomii na Wydziale Zarządzenia i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course