ZESPÓŁ

Mateusz Leźnicki

Associate Języki obce: język angielski PUBLIKACJE >>
WYKAZ OSIĄGNIĘĆ w pracy naukowo-badawczej >>

Kontakt:

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak tel.+ 48 22 339 54 00 mleznicki@dms-legal.com

Specjalizuje się w prawie administracyjnym, w tym głównie w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych związanych z nadzorem finansowym i ubezpieczeniowym, a także w sprawach cywilnych i gospodarczych. Ponadto uczestniczy w projektach badania prawnego spółek oraz transakcjach M&A.

Doradzał dużym podmiotom rynku kapitałowego i ubezpieczeniowego między innymi w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, sądami powszechnymi wszystkich instancji, a także Naczelnym Sądem Administracyjnym i Sądem Najwyższym.

Zanim dołączył do zespołu kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak w 2014 roku, zdobywał doświadczenie jako prawnik w Biurze Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, a także współpracował z innymi kancelariami prawniczymi.

Praktykę prawniczą łączy z działalnością naukowo-dydaktyczną. Po ukończeniu studiów pracował jako asystent w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Obecnie doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, gdzie prowadzi badania z zakresu teorii i filozofii prawa, w tym w szczególności związane z problematyką wykładni prawa i argumentacji prawniczej.
Uczestnik i organizator licznych ogólnopolskich konferencji naukowych, autor publikacji naukowych oraz prasowych o tematyce filozoficzno-prawnej, a także kilku wystaw fotograficznych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studiował także filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików.

Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course