Fuzje i przejęcia

Kierujący Praktyką:
Bartosz Bagieński
Radca prawny, Partner

Kontakt:
DMS DeBenedetti
Majewski Szcześniak
tel. +48 22 339 54 00
bbagienski@dms-legal.com

Obsługa prawna fuzji i przejęć


Doradztwo z zakresu fuzji i przejęć to obszar, w którym możemy się pochwalić dużym doświadczeniem.

Doradzamy krajowym i zagranicznym firmom ubezpieczeniowym przy przejęciach i połączeniach spółek z sektora ubezpieczeń. Pracujemy przy transakcjach M&A dla liczących się na rynku funduszy hedgingowych i venture capital, firm z branży telekomunikacyjnej, IT, elektronicznej, energii odnawialnej, FMCG, nieruchomości, budowlanej, turystycznej i medycznej w tym również w transakcjach dotyczących spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pomagamy firmom osiągać cele biznesowe, wspierając je na każdym etapie realizacji fuzji i przejęć – od negocjowania wszelkiego rodzaju umów, przez sporządzanie analiz stanu prawnego spółek due diligence, określenie ryzyka prawnego związanego z planowanymi transakcjami, finalizowanie transakcji ale także dochodzenie praw klientów w przypadku transakcji, które nie zakończyły się sukcesem.

Nie tylko reprezentujemy klientów przed organami nadzoru czy też na zgromadzeniach akcjonariuszy, ale także wspieramy w negocjacjach dotyczących sprzedaży udziałów, zorganizowanej części przedsiębiorstwa, przejęć oraz inwestycji kapitałowych. Regularnie pracujemy ramię w ramię z zespołami transakcyjnymi klientów, wspólnie z doradcami finansowymi i podatkowymi, przy opracowywaniu strategii fuzji i przejęć a także koordynujemy prace tych zespołów.

Ponieważ posiadamy doświadczony zespół prawników, w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie stworzyć zespół transakcyjny dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Zaufaniem obdarzają nas wiodące europejskie firmy i doceniają analitycy rynku M&A. Rokrocznie znajdujemy się w rankingach najlepszych polskich kancelarii w kategorii fuzje i przejęcia. DMS otrzymała rekomendacje Legal500 w kategorii prawo spółek oraz fuzje i przejęcia w latach 2009, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018.

Przykładowe projekty:

  • Kancelaria DMS doradzała wspólnikom Kiwi Jobs przy pozyskaniu nowego inwestora strategicznego – Grupy OLX, należącej do grupy Naspers.
  • Kancelaria DMS doradzała austriackiej firmie Vienna Insurance Group przy przejęciu polskich aktywów grupy AEGON (zakład ubezpieczeń na życie oraz powszechne towarzystwo emerytalne)
  • Kancelaria DMS doradzała austriackiej firmie Vienna Insurance Group przy przejęciu Towarzystwa Ubezpieczeń Gothaer w Polsce od niemieckiej firmy ubezpieczeniowej Gothaer. W ostatnim dniu lutego 2019 r. sfinalizowano ogłoszoną w czerwcu 2018 r. transakcję.
  • Kancelaria DMS doradzała InterRisk w transakcji nabycia udziałów w polskim Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” od francuskiej grupy towarzystw ubezpieczeń wzajemnych Macif. Transakcja została zamknięta 19 lutego 2019 r.
  • Kancelaria DMS doradzała BCD Travel – globalnemu liderowi branży turystycznej w przejęciu AirClub – jednego z najstarszych, prywatnych biur podróży w Polsce.
  • Kancelaria DMS doradzała przy połączeniach m.in. następujących zakładów ubezpieczeń grupy VIG w Polsce: InterRisk TU S.A. VIG z PZM TU S.A. VIG (2012 r.), Compensa TUnŻ S.A. VIG z Benefia TUnŻ S.A. VIG (2014 r.), Compensa TU S.A. VIG z Benefia TU S.A. VIG (2015 r.) oraz Compensa TUnŻ S.A. VIG z Polisa Życie S.A. VIG (2018 r.).

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.