ZESPÓŁ

Janusz Strankowski

Adwokat, Partner Języki obce: język angielski. PUBLIKACJE >>
WYKAZ OSIĄGNIĘĆ w pracy naukowo-badawczej >>

Kontakt:

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak tel.+ 48 22 339 54 00 jstrankowski@dms-legal.com vCARD

Specjalizuje się w prowadzeniu procesów karnych, w szczególności w obszarze prawa karnego gospodarczego, oraz procesów cywilnych, w tym z elementem międzynarodowym.
Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w kancelariach adwokackich, jak również podmiotach zajmujących się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami.

Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem postępowań związanych z sektorem ubezpieczeniowym, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania praktykom godzącym w interesy podmiotów rynku finansowego. Współpracował również z podmiotami z branży deweloperskiej. Posiada doświadczenie w zastępstwie stron w postępowaniach przed organami administracji publicznej, specjalizuje się również w postępowaniach związanych ze stwierdzeniem nieważności decyzji administracyjnych, jak również dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych przeciwko Skarbowi Państwa.
Wielokrotnie występował również w procesach karnych o dużym stopniu skomplikowania, jak również w postępowaniach cywilnych, w szczególności z zakresu roszczeń związanych z działalnością ubezpieczeniową, prawa rodzinnego, jak też prawa medycznego.

Występuje przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, przed Sądem Najwyższym oraz sądami administracyjnymi.
Autor publikacji prasowych z zakresu prawa administracyjnego i gospodarczego.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 2009 roku złożył egzamin adwokacki, od 2010 r. wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Pomorską Izbę Adwokacką. Doktorant z zakresu prawa karnego, łączy praktykę z pracą dydaktyczną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W 2019 r. ukończył Globalaw Leadership Program dla młodych liderów Globalaw.

Odpowiedzialność za błędy lekarskie
Rzeczpospolita
2008-11-21
Usługi finansowe - granica między tym, co dozwolone, a tym, co bezprawne
Money.pl
2008-11-20
Jak zabezpieczyć umowę
Rzeczpospolita
2008-11-07
O połączeniu zadecydują samorządy
Gazeta Finansowa
2008-10-06
Połączenie zawodów - opinie
Gazeta Prawna
2008-10-01

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.