ZESPÓŁ

Justyna Anna Karsz

Legal Advisor/Counsel Języki obce: angielski PUBLIKACJE >>
WYKAZ OSIĄGNIĘĆ w pracy naukowo-badawczej >>

Kontakt:

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak tel.+ 48 22 339 54 00 jkarsz@dms-legal.com

Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, prawie własności intelektualnej i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz oferuje usługi bieżącego doradztwa na rzecz przedsiębiorców zagranicznych i krajowych m.in. z branż: kosmetycznej, odzieżowej, zabawkarskiej, produkcji FMCG i budowlanej w zakresie prawa autorskiego, ochrony marki i zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Posiada doświadczenie w sporządzaniu opinii prawnych, weryfikacji projektów umów z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, negocjowaniu warunków i sporządzeniu projektów ugód sądowych i pozasądowych pomiędzy przedsiębiorcami.

Reprezentuje przedsiębiorców polskich i międzynarodowych w sporach o naruszenie praw autorskich, obronę znaków towarowych oraz w postępowaniach z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Justyna nadzoruje prowadzenie spornych postępowań sądowo-administracyjnych dotyczących praw ochronnych na znaki towarowe oraz spraw związanych z domenami internetowymi przed Sądem Arbitrażowym w WIPO w Genewie oraz Sądem Arbitrażowym przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w Warszawie.

Rekomendowana przez Legal 500 w obszarze własności intelektualnej w latach 2021, 2022 i 2023. Otrzymała wyróżnienie TRADE MARK STAR 2022 (Poland) oraz IP STAR według Managing IP.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Adwokat i radca prawny od 2012.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.