ZESPÓŁ

Maria Niepiekło

Radca prawny, Senior Associate Języki obce: język niemiecki i angielski. PUBLIKACJE >>
WYKAZ OSIĄGNIĘĆ w pracy naukowo-badawczej >>

Kontakt:

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak tel.+ 48 22 339 54 00 mniepiekło@dms-legal.com

Specjalizuje się w prowadzeniu spraw sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, w tym prawa spółek, sporów między wspólnikami oraz między spółkami i ich wspólnikami lub akcjonariuszami, sporów związanych z nabywaniem i przejmowaniem spółek i przedsiębiorstw, a także z zakresu prawa papierów wartościowych oraz odszkodowań.

Reprezentuje klientów w skomplikowanych sporach sądowych przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi, jak również przed Sądem Najwyższym oraz w postępowaniach mediacyjnych.

Posiada również wieloletnie doświadczenie w zakresie fuzji i przejęć. Dodatkowo interesuje się prawem własności intelektualnej oraz nieuczciwej konkurencji.

W latach 1997 – 2004 praktykowała w międzynarodowej kancelarii Noerr Stiefenhofer Lutz w Warszawie i Monachium, obsługującej zagranicznych klientów, zwłaszcza z niemieckiego obszaru językowego. W latach 2005 – 2009 była współzałożycielem i partnerem polskiej kancelarii Jara & Partners obsługującej średnie i duże podmioty gospodarcze krajowe i zagraniczne.

Jest autorką lub współautorką publikacji z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa własności intelektualnej, w szczególności skierowanych do zagranicznych odbiorców.

Radca prawny od 1998 roku.

Z Kancelarią DMS współpracuje od 2009 roku.

Absolwentka Wydziału Prawa i  Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu w Salzburgu. Ukończyła także Studia Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.