ZESPÓŁ

C. David DeBenedetti

Adwokat stanu Nowy Jork, Partner Języki obce: język angielski (ojczysty) i język polski. PUBLIKACJE >>
WYKAZ OSIĄGNIĘĆ w pracy naukowo-badawczej >>

Kontakt:

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak tel.+ 48 22 339 54 00 ddebenedetti@dms-legal.com

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z funduszami inwestycyjnymi i funduszami hedgingowymi, transakcjami typu venture capital oraz w fuzjach i przejęciach. Ponadto zajmuje się planowaniem i realizacją inwestycji, przede wszystkim ich elementów zagranicznych i transgranicznych.

Posiada rozległe doświadczenie w budowie złożonych strategii, także w zakresie sporów sądowych i transakcji, gdyż od wielu lat doradza funduszom hedgingowym, które inwestują w przedsiębiorstwa znajdujące się w trudnej sytuacji i pomaga im w rozwiązywaniu problemów.

David DeBenedetti był wykładowcą w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, gdzie prowadził zajęcia dla studentów studiów podyplomowych. Jako wykładowca uczestniczył także w programie LLM organizowanym przez Uniwersytet w Bostonie oraz Wyższą Szkołę Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego. Jest członkiem Panelu Doradców w programie LLM w zakresie Międzynarodowej Praktyki Biznesowej w Centrum Międzynarodowych Studiów Prawnych w Salzburgu.

Od 2001 r. jest adwokatem stanu Nowy York, wpisanym na listę prawników zagranicznych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, a od 2010 r. Arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

W latach 1997-2004 współpracował z warszawskim i nowojorskim biurem międzynarodowej kancelarii prawniczej.

David DeBenedetti od lat występuje w charakterze prelegenta na wielu międzynarodowych spotkaniach i konferencjach, przede wszystkim w Nowym Jorku i Japonii.

Od 2015 r. jest członkiem Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej w Japonii. Doradza japońskim klientom w zakresie ich inwestycji i wszelkich innych aspektów prawnych działalności w Polsce.

Jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej jednej z polskich spółek akcyjnych.

Jest członkiem American Bar Association oraz New York State Bar Association, a od 2017 roku także Rady Dyrektorów Globalaw.

Ukończył Uniwersytet w Toledo (dyplom z wyróżnieniem w 1991 r.) oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Georgetown (tytuł J.D. w 1996 r.).

Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download coolpad firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=